LOOVTERAAPIAD VIIMSI TERAAPIAKESKUSES

 Viimsi Teraapiakeskuse teenuste süda on loovteraapiad. Aastal 2021, kui keskuse esimene teraapiaruum avati, oli selleks just muusikateraapia eravastuvõtt, millele aasta hiljem lisandus juba visuaalkunstiruum. 

Hetkel pakume Viimsi valla toel ka toetusega loovteraapia väikegruppe koolinoortele (Viimsi valla elanikele tasuta!) ning riikliku meetme raames ka individuaalseid loovteraapiaid. Täpsema info saamiseks kirjuta: info@viimsiteraapiakeskus.ee

Meetme raames teeme tihedat koostööd valla sotsiaalosakonnaga ning spetsiifilisemat abi ja tuge vajavate juhtumite puhul konsulteerime lastekaitse, ohvriabi või erakeskuste trauma-või kriisiabi-spetsialistidega. Meetme raames töötavad loovterapeudid meeskonnas, osalevad kovisisioonides ning saavad ka isiklikku supervisiooni.

MIS ON LOOVTERAAPIAD

Loovteraapiaid praktiseeritakse maailmas neljal suunal: visuaalkunstiteraapia (art therapy), muusikateraapia (music therapy), draamateraapia (drama therapy) ning tantsu- ja liikumisteraapia (dance and movement therapy). 

Loovteraapia on põhjendatud, eesmärgipärane ja planeeritud tegevus psühhoterapeutilises ravis ja rehabilitatsioonis, kus selgelt määratletud kliendi-terapeudi suhtes rakendatakse loovus- ja kunstipõhiseid meetodeid ja tehnikaid kliendi tervislikust seisundist lähtuvate eesmärkide saavutamiseks.

Loovteraapias  on tegu eesmärgistatud ning järjepidava teraapiatööga ning muutused ei sünni üleöö. Et teraapia saaks toimida, peab sündima ennekõike usaldav ja positiivne teraapiasuhe. Et mõista kas loovteraapia teenusena või konkreetne terapeut sobib, võta julgelt spetsialistiga ühendust ja tule kohtumisele.

Peale esmakohtumist (millele rakendub üldjuhul tavaseansi hind), hindab terapeut teiega koos teraapiavajaduse ning pannakse koos paika esmased teraapia eesmärgid, teraapiatunni kestvus ja tööle asumisel (üldjuhul) allkirjastatakse ka teraapialeping. Teraapiatesse saabudes ei looda lepingut eraldi Viimsi Teraapiakeskusega (kui tegu pole just eriprojektiga).

Laste puhul eelistavad terapeudid alati, et esimesele seansile tullakse koos lapsevanemaga.

Meie keskuse projektides töötavad muusika- ja kunstiterapeudid on kõik kõrgharidusega terviseteaduse spetsialistid, kellest enamus on oma töös keskendunud teraapiatööle ka just laste ja noortega ning kõik omavad töökogemust väga erinevate vaimse tervise probleemidega. Jaga julgelt oma lugu ja vajadusi!

NB! Loovteraapiad ei asenda huvihariduse tunde nt pilli- või noodiõpet. Eelnevad võivad olla küll muusikateraapia kohtumiste osa, aga mitte teraapia lõplik eesmärk. 

TUTVU KESKUSE RUUMIDES TÖÖTAVATE LOOVTERAPEUTIDEGA, VAJUTADES SOBIVALE TERAAPIAVORMILE

TEENUSTE HINNAD 2024

Loovteraapiate individuaalseanss (sh esmane kohtumine), erinevad sihtgrupid (kuni 60 min) 65 eurot. 

Pikemate seansside vajadusel, hind kokkuleppel.

Grupiteraapiate hinnad sõltuvad projektist ja teraapia pikkusest.


NB! Olenevalt juhtumist võimalus taotleda teraapiatele KOV toetust. 

Uuri meilt alati ka käimasolevate riiklike meedete või toetusprojektide võimalust ning lisa ennast ootenimekirja info@viimsiteraapiakeskus.ee.


HEA KESKUSE KLIENT

Juhime tähelepanu, et broneeritud ajal visiidile mitteilmumisel ja teraapia-aja tühistamisel vähem kui 24 tundi enne visiidi aega, rakendavad spetisalistid üldjuhul mitteilmumise tasu, mis on võrdväärne terapeudi vastuvõtu täishinnaga. 

Palume meeles pidada, et teie poolt õigeaegselt tühistatud aeg, võib olla kellelegi teisele väga väärtuslik!

OLED VÄGA TERETULNUD!